Blog de SVPlants
12 Feb 2015
Rozpoczynamy nowy sezon 2015

Zbliża się nowy rok 2015, a wraz z jego nadejściem rolnicy rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu wczesnej uprawy pora. W Baby Plant wszystko jest już gotowe do produkcji rozsady doniczkowej.

Miejscem produkcji roślin, które Baby Plant przeznacza pod uprawę rozsady doniczkowej konwencjonalnego pora są główne obiekty zlokalizowane w centralnej siedzibie firmy w  Santomera (Murcia). Są to odpowiednie  obiekty, żeby w kolejnym roku zagwarantować naszym klientom to, czego oczekują od naszej marki: jakość, wiarygodność i obsługa

Zlokalizowane na tak zwanym “Gorącym Wybrzeżu” (“Costa Cálida”) w Regionie Murcja, obiekty te zostały specjalnie zaprojektowane do produkcji pora, selera, roślin kapustnych i ziół aromatycznych. Szklarnie i niedawno wybudowane obiekty są wyposażone w technologię  niezbędną do uzyskania idealnego otoczenia do uprawy tych wczesnych roślin w bezpiecznym środowisku, chroniąc je przed przeciwnościami klimatycznymi w miesiącach zimowych.

Z początkiem listopada zaczęliśmy zasiew pierwszych nasion pora doniczkowego.

W kolejnym roku odmiany wybrane przez producentów hiszpańskich, portugalskich i francuskich do bardzo wczesnych nasadzeń (TYDZ.50 – TYDZ. 6) to Krypton F1, Megaton F1, Duraton F1 i Rally F1 holenderskich dostawców nasion Nunhems i Bejo.

Dla późniejszych nasadzeń wczesnego pora, oprócz wyżej wymienionych, należy włączyć w program zasiewu odmiany Chinook F1 (Enza Zaden), Capito F1 (Hazera) i Striker F1 (Bejo).

Język
  • ES
  • EN
  • DE
  • FR
  • NL
  • PL
Zapisz się do newslettera
Archiwum