Blog de SVPlants
8 Sep 2014
Fruit Attraction 2014, ważne wydarzenie dla europejskiego handlu porami.

W ostatnich latach, zaraz po berlińskich targach Fruit Logistica, wystawa Fruit Attraction stała się najważniejszym miejscem spotkań dla handlu owocami i warzywami w Europie. Rok w rok w Madrycie spotykają się główne firmy produkujące i  handlowe z branży owoców i warzyw, jak też przedstawiciele i handlowcy głównych sieci dystrybucyjnych w Europie.

Madrycka Fruit Attraction to ogromna arena rozmów biznesowych dotyczących rynku owocowo - warzywnego, której pierwsza edycja sprzed 5 lat, została zainaugurowana  prawie w tym samym czasie, w którym rozpoczynał się światowy kryzys finansowy, szczególnie odczuwalny w Hiszpanii. Jednakże, nieco na przekór sytuacji gospodarczej, hiszpański eksport owoców i warzyw nadal rośnie. Ze swej strony również targi wykazują silne tendencje wzrostowe, jeśli się weźmie pod uwagę coroczną liczbę wystawców i odwiedzających, zarówno hiszpańskich, jak i zagranicznych.

Są to z definicji targi producentów i dla producentów owoców i warzyw. Z tego powodu 70% przestrzeni wystawowej zarezerwowane jest dla firm produkujących, stowarzyszeń producenckich lub regionów administracyjnych (regionów autonomicznych) i krajów promujących swoich producentów. Pozostałe 30% jest całkowicie wykorzystane przez przemysł związany z ochroną i nawożeniem roślin oraz usługi.

Ta dedykowana eksportowi owoców i warzyw europejska impreza w pierwszej swej wersji z 2009r. liczyła 353 wystawców na 7439m2 i została odwiedzona przez 8480 profesjonalistów.  Ale już w tej piątej edycji mamy 674 wystawców i powierzchnię wystawy wynoszącą 21.000 m2. Oznacza to, że targi wzrosły dwukrotnie w ciągu tych 5 lat. Co więcej w 2013r. liczba profesjonalistów, którzy odwiedzili targi, a którzy pochodzili z 83 krajów, wyniosła 35.000, co stanowi ponad czterokrotność liczby odwiedzających z 2009r.

Pośród wystawców europejskich byli obecni wystawcy z krajów takich, jak Francja, Włochy, Holandia, Polska i Portugalia. Niemniej największą nowością były stoiska Chile i Peru, krajów biorących po raz pierwszy udział w targach, a które dołączają do wcześniejszych wystawców: Brazylii i Argentyny. 

Język
  • ES
  • EN
  • DE
  • FR
  • NL
  • PL
Zapisz się do newslettera
Archiwum